Kodėl „Teka“ terasos

Šiuo metu daugelis individualių namų savininkų patiria nemažus nuostolius dėl „tekančių“ terasų. Tekantis lietaus vanduo gadina apatinių patalpų apdailą, bei mažina laikančiųjų konstrukcijų mechaninį atsparumą ir pastovumą. Dažniausiai įrengiamos terasos susideda iš šių pagrindinių dalių: g/b plokštė, nuolydinis betono sluoksnis, garo izoliacija, termoizoliacija, hidroizoliacija, vandens nutekėjimo mazgas (įlaja ir kt. elementai) bei išlyginamasis armuoto betono sluoksnis. Visos šios dalys susietos tarpusavyje ir dirba kaip sistema. Jei bent viena iš sistemos dalių neatlieka savo funkcijos arba blogai atlieka savo funkciją, nukenčia visa sistema. Kaip pavyzdys- nesandari hidroizoliacija, kuri neapsaugo termoizoliacijos nuo lietaus vandens, ko pasekoje sumažėja termoizoliacijos šiluminė varža (jei tai mineralinė vata) ir gali atsirasti kiti defektai. Hidroizoliacija-tai yra vienas iš svarbiausių sistemos elementų, darančių įtaką visai sistemai bei laikančioms konstrukcijoms, todėl įrengiant terasą, ar ją remontuojant labai svarbu parinkti tinkamą hidroizoliaciją.

Dažniausiai sutapdintų stogų įrengimui naudojama polimerbitumė armuota hidroizoliacija (Mida, icopal, garantgum ir kt.), kuri puikiai atlieka savo funkciją. Kalbant apie terasas, šios hidroizoliacinės dangos, dažnu atveju, tampa didelių nuostolių priežastimi. Hidroizoliacija, esanti po armuotu betonu, yra veikiama didelių įtempimų dėl betone vykstančių procesų (vandens užšalimas, betono tūrio kitimas ir kt.), todėl labai svarbu, kad hidroizoliacinė medžiaga prisitaikytų prie vykstančių pokyčių be struktūros pažeidimų. Tokiomis savybėmis pasižymi EPDM membranos: pailgėjimas 300%, lankstumas minusinėje temperatūroje -45C , tuo tarpu armuotų polimerbituminių hidroizoliacinių medžiagų savybės kur kas prastesnės: pailgėjimas~55%, lankstumas minusinėje temperatūroje ~(-20C) . Akivaizdu, kad įrenginėjant terasą reikėtų naudoti EPDM hidroizoliacines medžiagas. Kitas svarbus dalykas yra drenažinio sluoksnio įrengimas. Cikliškai šaldomas ir šildomas vandeniu prisotintas betonas, kaip ir kitas mineralinis kietas kūnas, gali pradėti irti. Pagrindinė irimo, trūkinėjimo, trupėjimo ir aižėjimo priežastis yra ta, kad gaminio porose užšąlančio vandens, virtusio ledu, tūris didėja (ledas užima 9% didesnį tūrį negu vanduo) . Neišsprendus drenavimo klausimo, pradeda trūkinėti arba atšoka terasos plytelės ir atsiranda kiti defektai. Norint išvengti paminėtų defektų, ant hidroizoliacijos būtina įrengti drenažinį sluoksnį (Iso drain geo8, nutekėjimo sparta~288 l/min/m) .

Atliekami balkonų ir terasų įrengimo bei remonto darbai pagal modernias statybines technologijas. Darbų technologijos parengtos pagal atestuotų ekspertų, konstruktorių ir medžiagų gamintojų rekomendacijas.

Kontaktai

Top