Prieš Balkono Renovaciją
Po Balkono Renovacijos
Plokščių/sutapdintų stogų įrengimas, renovacija, remontas (mida, epdm, pvc...)
Pamatų, parkingų hidroizoliaciniai darbai
Parduotuvė
   
 
Pirkite išsimokėtinai!
 
   
  EPDM FIRESTONE MEMBRANA – PATIKIMA HIDROIZOLIACIJA
   
 

RubberGard ® EPDM  - kas tai ?
Tai vienasluoksnė sintetinio kaučiuko membrana, pagaminta iš etilenpropilendieno terpolimero, sumaišyto su suodžiais, alyvomis, kietikliais ir technologiniais priedais. Membrana kalandruota stambiais lakštais ir vulkanizuota. Taip pat gali būti tiekiamas poliesterio drobe armuotas ir atsparus ugniai EPDM.
EPDM membranų naudojimas suteikia naujas, dar neišnaudotas galimybes siekti aukštų šiuolaikinių statybų standartų įrengiant naujus ir renovuojant senus sutapdintus ir mažo nuolydžio stogus, terasas, tunelius, parkingo aikšteles ir kitas požemines bei antžemines konstrukcijas.

Firestone RubberGard ® EPDM membranos suteikia unikalias sprendimų galimybes bei naudą vartotojui demonstruodama savo pranašumus ant nesuskaičiuojamų komercinių, pramoninių bei gyvenamūjų pastatų stogų plotų visame pasaulyje. Šiai dienai Firestone kompanija jau yra pagaminusi bei instaliavusi daugiau nei 1.000.000.000 m 2 RubberGard ® EPDM membranos visame pasaulyje.

   
  skaityti toliau
   
   
   
   
   

 

 

Pamatų, parkingų hidroizoliaciniai darbai

Atliekame pamatų, parkingų hidroizoliacinius darbus. Dirbame su įvairiomis hidroizoliacinėmis medžiagomis: polimerbituminės (mida, garantgum ir kt.), firestone epdm ir kt.

Į ką reikia atsižvelgti įrengiant pamatus:

  • Grunto sluoksnis, ant kurio remiamas pamatas, turi būti tinkamo stiprumo.
  • Pamato įgilinimas turi būti ne aukščiau įšalimo ribos, kuri priklauso nuo geologinių sąlygų (Lietuvoje tai yra 1,2- 1,4 m nuo žemės paviršiaus).
  • Pamato konstrukcija turi išlaikyti vientisumą (technologinių siūlių įrengimo ypatumai ir technologiškas medžiagų naudojimas.
  • Pamato apsauga nuo kritulių.
  • Hidroizoliacinės pamato savybės.
  • Termoizoliacinės pamato savybės.
  • Grunto stiprumas.

Grunto stiprumas

Prieš projektuojant pamatą, privalu atlikti inžinerinius geologinius tyrinėjimus. Tik tada turėtume išsamią informaciją apie grunto sandarą, atskiro sluoksnio stiprumą, gruntinių vandenų slūgsojimo gylį. Suprantama, kad ieškant būdų sutaupyti statant, geologinis tyrinėjimus bandysime atlikti patys. Tokiu atveju, laikantis darbų saugos reikalavimų, reikia iškasti didžiausio, kiek įmanoma, gylio tranšėją ir kai kuriuos tyrinėjimo darbus atlikti savarankiškai. Iškasus tranšėją pamatysime grunto sandarą (žvyras, smėlis, molis), gruntinio vandens lygį. Esamo grunto stiprumo patiems nustatyti nepavyks. Tai padarysite tik pasikliaudami nuojauta.
Savarankiškai atlikus grunto tyrinėjimus patartina atkreipti dėmesį į statomo pastato konstrukcijų vientisumą, o sienų apačioje ir viršuje patartina įrengti aprišimo žiedus.

Pamato įgilinimas
Pasirinkus tradicinę sekliojo pamato konstrukciją, įgilinimas turi būti parinktas ir pagal laikančiojo sluoksnio slūgsojimo vietą, ir pagal grunto kilsnumo (įšalimo) sąlygas. Lietuvoje nusistovėjusi taisyklė, kad gruntas įšąla 1,2-1,4 metro. Bet tai nereiškia, kad visų rūšių gruntas tiek ir įšąla, arba kad visi įšalę gruntai yra kilsnūs. Pavyzdžiui, sausas smėlingas arba žvyro gruntas neigiamoje temperatūroje nėra kilsnus. Grunto kilsnumo priežastis yra jame esantis vanduo, kuris, esant neigiamai temperatūrai, virsdamas ledu plečiasi.

Apsauga nuo vandens
Kad statomo pastato pamatas būtų apsaugotas nuo gruntinio (taip pat ir kritulių) vandens būtina įvykdyti dvi sąlygas – deramai įrengti drenažą ir priegrindą (zoną su nuolydžiu) aplink pastatą.
Norint palengvinti drenažo darbą, labai padeda tinkamai įrengta priegrinda, kuri apsaugo pastato sienas nuo aptaškymo. Priegrinda turėtų būti įrengiama bent 0,5 m pločio ir su nuolydžiu, ne mažesniu kaip 5 proc. (pusės metro gylyje nuolydis yra nuo 0 iki 2,5 cm). Pati konstrukcija priklauso nuo architekto ar namo šeimininko pageidavimo, nes jų įrengimo sprendimų yra gausu – nuo paprasčiausio pabetonavimo iki sudėtingos konstrukcijos išliejimo.

Pamatų hidroizoliacija
Siekiant apsaugoti pamatą nuo gruntinio ir kritulių vandens, būtina deramai įrengti hidroizoliaciją. Izoliuojamos dvi plokštumos – vertikali ir horizontali.
Vertikali hidroizoliacija įrengiama, kad pamato betonas neprimirktų ir būtų išvengta sušalimo–atšilimo ciklų, nes tai palaipsniui ardo vientisą betono masę, ir pamatai yra. Pastaroji įrengiama išorinėje pusėje.

Horizontali hidroizoliacija įrengiama, kad konstrukcijoje esanti kapiliarinė drėgmė nepakiltų aukščiau ir nepersiduotų sienoms. Ji įrengiama pamato viršuje.
Hidroizoliacijai įrengti naudojamų medžiagų įvairovė labai gausi. Tačiau reikėtų paminėti, kad pati patikimiausia – epdm hidroizoliacija (plačiau straipsnyje apie epdm membaną). Ši hidroizoliacija dėl gerų tamprumo savybių puikiai tarnauja ir atsiradus galimoms (taip pat leistinoms) pamato deformacijoms.